Organizace WKK

World Kyokushin Kaikan

S cílem správně zdědit tradiční japonskou kulturu karate a ducha karate
bojové umění, provádíme aktivity, které propagují budo (bojové umění) karate prostřednictvím tréninku.
Naším cílem je také přispívat společnosti tím, že vychováváme mladé lidi, kteří si váží dobrých mravů a dědí
japonskou duchovní kulturu a poskytující bohaté lidské vzdělání.
Přísný tréninkový a technický systém kyokushin karate zdědil po pozdním Sosai Masutatsu.
OYAMA, zakladatel kyokushin karate, si klade za cíl dosáhnout rozvoje zdravého těla a kultivace čisté lidské přirozenosti.

(volně přeloženo z https://www.world-kyokushinkaikan.org/world-kyokushin-en.html )

Jan Soukup

Jan Soukup

Karate se začíná věnovat v náboru na základní škole v roce 1989, následně přešel do PSK Olymp Praha. Poté přechází do oddílu Slovan Bohnice (dnes Kyokushin Karate Klub Praha – Bohnice), kde trénoval pod vedením Michala Starého. V dubnu 2001 odcestoval do japonské Kagoshimy studovat Kyokushin Karate, kde trénoval pod vedením shihana Take spolu s mistrem světa Hitoshi Kiyamou do srpna 2005. V Japonsku též složil zkoušky na technický stupeň 2. Dan, které se, mimo jiné skládaly ze zápasů s 20-ti soupeři.
Mezi nejvýznamnější úspěchy patří vítězství na 21. Mistrovství Japonska, kdy zvítězil v nejtěžší hmotnostní kategorii a tento titul získal jako druhý „nejaponský“ závodník v celé historii tohoto turnaje. V japonském tisku byl Jan označen jako ,,Český samuraj“ a také
2.místo na Mistrovství světa bez rozdílů vah v roce 2007, které se koná jednou za čtyři roky. Tento titul získal jako druhý evropský závodník za celou dobu konání těchto závodů.
V roce 2008 byl Honbu (Japonským ústředím Kyokushin karate) jmenován Branch Chiefem pro Českou republiku a v roce 2010 zvolen Prezidentem Českého svazu karate Kyokushinkai.

Ryuko Take

Ryuko Take

Narozen v prefektuře Kagoshima, Take vstoupil do Honbu Dojo (veliteství) ve věku 18let.
Trénoval pod Sosai Masutatsu Oyama, a byl aktivní území celého Japonska, kde byl znám hlavně pro sílu svého Tsuki (úderu) a Gedan (kop na spodní pásmo).
Je nejvíce proslulý svým výkonem, kdy přerazil kovovou basebalovou pálku.
V roce 1981 Take založil Dojo v prefektuře Kagoshima – ve svém domovském městě na ostrově Amami Oshima. Od té doby vzniklo v prefektuře Kagoshima již na 59 Dojo.
Take je aktuálně prezidentem International Karate Organization World Kyokushin Kaikan.
Mezi jeho úspěchy patří vychování mnoha talentovaných karatistů – ku příkladu šampióny World Open Karate Championship a All Japan Karate Champlonship.
Aktuálně je držitelem 8. Danu.
Neustále se podílí na šíření ducha karate a bojových umění, což je esenciální pro Kyokushin karate založené Sosai Masutatsu Oyamou.